» » Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Призначення: Обід



Основний інгредієнт: Риба, морепродукти



Блюдо: Холодна страва

Час приготування:

Географія кухні: Кухня Європи

Всі мої родички по материнській лінії (бабуся, мама, тітки) робили "Гефілте-фіш" саме за цим рецептом. Як бачите, він далеко не новий. А може для когось буде новинкою. Тим більше, що є варіанти цієї страви.

Інгредієнти:

  • Філе риби
700 м
  • Булка (біла)
150 г
  • Яйце
1-2 шт.
  • Масло рослинне
4 ст.л. (2 в фарш, 2 в бульйон)
  • Морква
1 шт.
  • Буряк (невелика)
1 шт.
  • Цукор
1 ст.л. (0,5 в фарш, 0,5 в бульйон)
  • Сіль і перець
  • Цибуля ріпчаста
2 шт ..

Приготування:

В ідеалі це блюдо робиться так. Рибу потрібно розрізати на порційні шматочки (попередньо ретельно почистити, але не потрошити). Тельбухи втечуть, коли ви рибу наріжете. Кожен шматочок виходить цілісним, тобто розрізу по черевця не буде.
З кожного шматочка потрібно вирізати філе, залишивши тільки шкірку. Я зробила простіше. Взяла вже готове філе товстолобика зі шкурою. Вибрала кісточки, філе відокремила від шкірки, яку нарізала на невеликі "стрічки".

Філе перемолола двічі через м'ясорубку з однією великою цибулиною, булочкою, вимоченої у воді. Додала чорний перець (за смаком), сіль і цукор.
Взагалі, це блюдо з гострих. Якщо робити по-правилам, то потрібно добре поперчити.
У фарш також покласти 2 ст.л. рослинного масла і влити поступово, весь час добре вимішуючи, чверть склянки води.
Зробити з фаршу тюфтельки.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Кожну тюфтельку покласти на стрічку з шкури і обгорнути в неї.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Посуд з антипригарним покриттям вистелити шаром буряка і моркви (різати пластинами)
І цибулинням. У багатьох рецептах в фарш і в каструлю кладуть багато цибулі. Я пробувала - виходить гірко. Ну, це на мій смак.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи


Тюфтельки викладаємо зверху. Заливаємо водою так, щоб була трохи вище риби. Якщо відразу не долили, не страшно. Все одно через годину воду (1 склянка) потрібно додавати. Посолити, поперчити і поклали цукор. Моя мама ніколи каструлю кришкою не накривати. Деякі накривають, але я роблю, як мене вчили.
І ще - всі шматочки повинні лежати поряд, не друг на друга.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Поставили на середній вогонь, нехай закипить, а потім вогонь зменшили і варіть години 2-2,5 на невеликому вогні (повинна нудитися). Обов'язково пробуйте. Ця страва потрібно, що називається, доводити до смаку. Вірніше, бульйон.

Ну от, готово. Нехай охолоне.
Викладаємо на блюдо і заливаємо бульйоном. Ставимо в холодильник. Бульйон застигає і виходить риба в желе.

Скільки себе пам'ятаю дитиною, ця риба була завжди суто святковою стравою.
Але якщо є час, то завжди можна себе побалувати цим шиком і в будні.
ЦЕ ДУЖЕ СМАЧНО !!

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Приготування:

В ідеалі це блюдо робиться так. Рибу потрібно розрізати на порційні шматочки (попередньо ретельно почистити, але не потрошити). Тельбухи втечуть, коли ви рибу наріжете. Кожен шматочок виходить цілісним, тобто розрізу по черевця не буде.
З кожного шматочка потрібно вирізати філе, залишивши тільки шкірку. Я зробила простіше. Взяла вже готове філе товстолобика зі шкурою. Вибрала кісточки, філе відокремила від шкірки, яку нарізала на невеликі "стрічки".

Філе перемолола двічі через м'ясорубку з однією великою цибулиною, булочкою, вимоченої у воді. Додала чорний перець (за смаком), сіль і цукор.
Взагалі, це блюдо з гострих. Якщо робити по-правилам, то потрібно добре поперчити.
У фарш також покласти 2 ст.л. рослинного масла і влити поступово, весь час добре вимішуючи, чверть склянки води.
Зробити з фаршу тюфтельки.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Кожну тюфтельку покласти на стрічку з шкури і обгорнути в неї.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Посуд з антипригарним покриттям вистелити шаром буряка і моркви (різати пластинами)
І цибулинням. У багатьох рецептах в фарш і в каструлю кладуть багато цибулі. Я пробувала - виходить гірко. Ну, це на мій смак.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи


Тюфтельки викладаємо зверху. Заливаємо водою так, щоб була трохи вище риби. Якщо відразу не долили, не страшно. Все одно через годину воду (1 склянка) потрібно додавати. Посолити, поперчити і поклали цукор. Моя мама ніколи каструлю кришкою не накривати. Деякі накривають, але я роблю, як мене вчили.
І ще - всі шматочки повинні лежати поряд, не друг на друга.

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи

Поставили на середній вогонь, нехай закипить, а потім вогонь зменшили і варіть години 2-2,5 на невеликому вогні (повинна нудитися). Обов'язково пробуйте. Ця страва потрібно, що називається, доводити до смаку. Вірніше, бульйон.

Ну от, готово. Нехай охолоне.
Викладаємо на блюдо і заливаємо бульйоном. Ставимо в холодильник. Бульйон застигає і виходить риба в желе.

Скільки себе пам'ятаю дитиною, ця риба була завжди суто святковою стравою.
Але якщо є час, то завжди можна себе побалувати цим шиком і в будні.
ЦЕ ДУЖЕ СМАЧНО !!

Гефілте-фіш або риба фарширована по-єврейськи


СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

Заливна риба

Заливна риба

Призначення: ЗакускаОсновний інгредієнт: Риба, морепродуктиБлюдо: Холодна… ...

Ніжна форель.

Ніжна форель.

Призначення: ВечеряОсновний інгредієнт: Риба, морепродуктиБлюдо: Гаряче… ...

Риба під маринадом.

Риба під маринадом.

Призначення: ЗакускаОсновний інгредієнт: Риба, морепродуктиБлюдо: Холодна… ...

Рибні тюфтельки

Рибні тюфтельки

Призначення: ВечеряОсновний інгредієнт: Риба, морепродуктиБлюдо: Гаряче… ...

Увага, тільки СЬОГОДНІ!